Šikovný doplněk k vodní ploše

Pokud máte u sebe na zahradě otevřený bazén klasického střihu, jistě moc dobře víte, jak se o něj starat. Možná však nevíte, jak užitečná vám může být plachta.

Šikovný doplněk k vodní ploše

Koupání v létě je kratochvílí, kterou mají rády nejen děti, ale také dospělí. Jedná se nejen o zábavu, ale hlavně v době veder také o pokus dostatečně se ochladit. Odborníci totiž radí, že by měl během takového počasí člověk nejen více pít, ale zároveň by měl dělat maximum pro to, aby dostatečně dehydroval svou pokožku. A to se nejlépe provádí koupáním se, případně sprchováním. V případě, že máte dostatečně velkou zahradu, měli byste rozhodně uvažovat o koupi vhodné vodní plochy. Dnes je seženete za docela šikovné peníze.

Plavecké závody

Třeba takové nadzemní bazény stojí jen pár tisícovek. Ano příliš mnoho temp v nich neuděláte, ale zase jsou velice levné a k ochlazení, případně relaxaci se hodí více než dokonale. Nic na tom nemění ani fakt, že trochu vyčuhují do prostoru. Alespoň nebudete muset zarovnávat kvůli vlastní vodní ploše zahradu. Nicméně, ať už si pořídíte cokoliv, měli byste myslet na to, aby voda v nádrži byla co nejčistší. A toho docílíte více způsoby. Rozhodně nesmíte vynechat dezinfekci.

Chlór, kyslík, mořská sůl. Toto jsou asi tři nejpoužívanější dezinfekční prostředky, které se v našich končinách používají k čištění vody. Chlór je u nás samozřejmě králem, jelikož se nepoužívá jen v domácnostech, ale zároveň je běžnou součástí vodních nádržích na koupalištích a plovárnách po celé republice. Kyslík a ani sůl se nemohou co do popularity s chlórem rozhodně rovnat. To neznamená, že by byly výrazně horší, jen jsou o něco dražší.

Vynoření z vody

Je tu ale ještě jeden doplněk, který by vám neměl chybět, a sice krycí plachta na bazén. Nemusí se vám to zdá jako nic extra, ale také dokáže udělat hodně. To platí hlavně, když nechcete každé ráno pracně sbírat z hladiny smetí. Tak vám bude stačit večer jen natáhnout plachtu a máte po starostech. Některé modely navíc mají tu výhodu, že jsou solární, díky čemuž dokáží ohřívat vodu. To je velice užitečné hlavně ve dnech, kdy sice slunce svítí, ale není dostatečně silné.

0