5 úžasných míst v Paříži, o kterých jste nevěděli, že existují


Muzeum Monnaie de Paris
Jedná se o nejdéle sloužící instituci Francie a nejstarší podnik na světě. Pařížská mincovna vydává mince již od roku 864 a jejím pokladem je sbírka prastaré měny, medailí a další kovové předměty. Každoročně se zde konají tři až čtyři dočasné výstavy moderního umění, které se mohou hrdě rovnat těm, co můžete vidět v Musée d´Art Moderne dela Ville de Paris nebo v Centre Pompidou.
 část Paříže
Kino  Le Louxor
Otevřeno v roce 1921 jako elegantní kino ve stylu Art Deco, inspirovaném egyptským uměním. V roce 2013 bylo znovu otevřeno v celé své bývalé slávě. Pokud nemůžete dostat místo na střešním baru, jděte přes silnici do protější Brasserie Barbès.
 
Park Promenade Plantée
Pokud hledáte místo pro jízdu na kole, běh, procházku nebo si chcete jen tak posedět s knihou, je tento park jedním z nejméně turistických míst v Paříži, které si můžete vybrat. Rozkládá se na 4,7 km mezi Bastillou a Bois de Vincennes. Zahradní cesta je částečně postavena na pozůstatcích vidaduktu z 19. století. 
 
Le Centquatre
Místo, kam jít, pokud máte rádi objevování nečekaného. Tato přebudovaná městská márnice, která se nachází v jedné z nejmalebnějších čtvrtí Paříže, se rychle stala nejživějším kulturním centrem města. Kterýkoliv den v týdnu zde najdete hudebníky, tanečníky a artisty, kteří se předvádějí v široce otevřených prostorech. K dispozici jsou zde také obchody, kavárny a food trucky. Můžete si tady užít celý den.
městské budovy

 
Mešita Grande Mosquée de Paris

Navzdory své vznešenosti, architektonickému a kulturnímu významu, vynikající poloze na okraji prestižní Latinské čtvrti, zůstává mešita relativně tajným útočištěm pro své návštěvníky. Celý komplex se táhne přes hektar a zahrnuje úseky vyhrazené pro uctívání a studium, souk a hammam. Na nádherném kachlovém nádvoří najdete severoafrickou restauraci a kavárnu.

0