Nové monitory

Kdo asi ještě pamatuje staré CRT monitory? CRT je zkratka pro Cathode Ray Tube, a právě zmíněná katoda zabírala nejvíce místa. Obal kolem a bylo vymalováno. Půl pracovního stolu zabrala tahle obluda. Když jste se jí chtěli zbavit, tak jste potřebovali muže se silou Herkula, nebo středně velký jeřáb. Ne, přeháním samozřejmě, ale prostě tak nějak to bylo, když ještě byly počítače na kliku.
Nové monitory jsou čím dál lehčí, čím dál tenčí a už jsem viděl i takový, který se dá smotat do ruličky. Ne, to jsem si nevymyslel, skutečně byl na veletrhu předveden.
starý monitor
Nyní přichází společnost HP s celou novou řadou, a to například s věcičkou, která se jmenuje Quantum Dot on Glass. Co to znamená? Ve zkratce asi tolik, že obraz je přímo na světelném panelu. Údajně dokáže zobrazit milion barev.
Další v řadě má zas navíc vysouvací, nebo spíše vyskakovací kamerku, a jiný zase míří na vaše soukromí. Míří tam soukromým filtrem sure wiev. Co že to je?
Inu, znáte to sami, že v práci vždy nepracujete a šéf vám může za zády koukat co provádíte. Máte li sure wiev, uvidí jen tmu. Je to prostě obdoba lepících fólií, které zabraňovaly vidět na displej z jakéhokoli jiného úhlu než z toho, kde sedíte vy.
Jiný z monitorů míří na hráče a bude (nebo již má) zabudovanou zvukovou lištu.
výhled na město

Firma Lenovo představila také nový monitor, a to Lenovo Legion Y27gq. Má 27 palců, což je bratru 68,58 centimetru. Rozlišení má tato novinka 2560 x 1440 a obnovovací frekvenci 240 Hz. Také je opatřen technologii Nvidia G-Sync.
A naprostá pecka úplně nakonec. Na veletrhu v USA byla představena obří obrazovka korejské firmy Lumens. Tato firma sem přivezla počítačový monitor EONZ. Tento monitor vás prostě obklopí. Je to spousta malých monitorů, ale není mezi nimi vidět ta spojovací čára. Ne, nejezděte tam, tento kus si zatím koupit nemůžete, protože prostě není na prodej.

0