Váháte jít na vysokou? 4 důvody, proč ano

1.       Titul
Tak samozřejmě, první výhodou je titul. Jakmile vyjdete školu, budete mít ‚papír v ruce‘ o tom, že jste něco zvládli, že něco umíte. Nemusí to tak být vždy, ale občas díky tomu, že jste vystudovali vysokou školu, si budete moci vybírat, jaké zaměstnání chcete mít. Některé pozice ho dokonce vyžadují, a občas se Vám stane, že budete lépe placení. Záleží ovšem, jaký bor si vyberete, protože nyní se platy např. zvyšují truhlářům, elektrikářům, protože jich je momentálně nedostatek, a tak se jejich práce více cení.
Holka usmívající se na procenta
2.       Cestování
O vysoké škole by se dalo říci, že je to vlastně docela dost levná cestovní kancelář. Dnes už můžete navíc vycestovat v podstatě zcela zadarmo pomocí různých programů (na vysokých školách je asi nejznámější a nejrozšířenější Erasmus), výměnných pobytů v rámci školy apod.
A to, řečeno s trochou nadsázky, v podstatě do celého světa. Stále nejoblíbenější státy pro zahraniční studium jsou anglicky mluvící (USA, Británie, …), ale poslední dobou se rozšiřují i německy mluvící (Německo, Švýcarsko, …), zájezdy do Asie (především Čína, Indie, …) a mnoho a mnoho dalších.
3.       Slevy
Jako student máte slevy v neuvěřitelném množství a v neuvěřitelném měřítku. Slevu dostanete na dopravu, do kina, na jídlo z restaurací (myslí se tím u velkých řetězců – McDonald’s, KFC, Burger King apod.), na vstupy do divadel, muzeí (někdy získáte i plnou slevu – 100 %), ale třeba také na vedení bankovního účtu.
Děvče dívající se nervózně do notebooku
4.       Rozšíření obzorů
Poslední výhodou, pro společnost velice důležitou, je rozšíření obzorů. Sice z praxe, z reálného života taky získáte různé pohledy, ale na vysoké škole Vám zaručí jejich nejednotvárnost. Pokud začnete pracovat, získáte různé poznatky, nové objevy, ale bude to pouze v daném oboru.
Vysoká škola Vám vysvětlí nejen co to je, ale hlavně, proč to tak je, proč to takhle funguje.

0