Stylový obývací pokoj i u vás doma

Masivní dřevěné sestavy, přetékající police, nejrůznější zdobné artefakty, na které usedá prach, a obrazy v tlustých pozlacených rámech už jsou naštěstí minulostí. Dnes se naopak dostává na scénu lehký nábytek, dostatek světla, prostoru. Zkrátka odlehčený prostor, který přímo vybízí k nadechnutí a odpočinku. Sedací souprava

Pokud tedy máte v úmyslu vštípit do svého obývacího pokoje moderního ducha, začít musíte už při řešení dispozice. Právě rafinovaně zvolené dispoziční řešení je klíčem k úspěchu, mnohdy se proto vyplatí vzít si k ruce šikovného architekta nebo designéra. V takovém případě je nejlepší spolupracovat s chytrými grafickými programy, které dokáží realisticky vytvořit 3D model celého prostoru. Vnitřní uspořádání, jednotlivé kusy nábytku a barevné ladění tak budete moci zhodnotit ještě před samotnou instalací.

Současné trendy však sahají ještě dál, myslí na praktičnost a estetiku, ale také na pohodlí. To je zvlášť v obývacím pokoji nesmírně důležitým faktorem. Důraz klaďte i na dekorace, které by se měly do jisté míry odrážet osobnost obyvatelů daného objektu. Nebojte se pracovat s nejrůznějšími prvky, které na první pohled do obývacího pokoje úplně nepatří. Prohledejte půdu a vdechněte starým kouskům nový život. Nevyužitý prostor

Velmi moderní jsou přírodní materiály v kombinaci se sklem nebo betonem. Dřevěný nábytek v kombinaci s mléčným nebo matným sklem bude vypadat naprosto skvostně. Pokud si s instalací nevíte úplně tak rady, vyzkoušejte montáž nábytku Praha https://www.odnesto.cz/montaze-a-demontaze/.

Obývací pokoj by měl v první řadě sloužit jako místo, kde se budou střetávat obyvatelé domu společně s přáteli, známými nebo rodinou. Právě sedací prvky se tak stávají dominantou celého prostoru a jejich výběr je v tomto případě nesmírně důležitý. Pokud si nejste jistí výběrem, držte se jednotného stylu, kterým rozhodně nic nezkazíte.

0