Kelly Family opět v Praze

V sobotu 15. 2. 2020 od 20:00 vystoupí v pražské O2 Aréně známá kapela The Kelly Family.  Není snad nikdo, kdo by si na tuto rodinu nepamatoval. V 90. letech se v Německu zařadila na šesté místo v hudebním žebříčku, a i u nás patřila velmi dlouho na přední příčky.

Kelly Family v Praze

The Kelly Family je americko-irská hudební kapela, která se skládá z devíti sourozenců. Paradoxem je, že navzdory jejich původu, v Americe ani v Irsku se nikdy neproslavili a jen málokdo tuší, kdo to vlastně je. Jejich repertoár je velmi rozmanitý a skládá se z popu, rocku a folku. Své písně zpívají hned v několika jazycích, převážně ale anglicky, španělsky a německy.

 Rodiče vedli děti k hudbě odjakživa, ale v dřívějších letech hráli jen pro přátele či na narozeninových oslavách ve svém okolí. Skupina byla původně založena v roce 1974 jako The Kelly Kids. Na svém dvoupatrovém autobuse cestovali po Evropě, kde vystupovali jako pouliční muzikanti. Nepřehlédnutelní byli zejména pro svoji vizáž, dlouhé vlasy a hippie styl oblékání. Nějakou dobu také bydleli na své lodi. Postupně se jejich písně začali hrát v rádiích. První ale opravdu velký úspěch přišel až s vydáním alba Over the Hump v roce 1994, kterého se prodalo 4,5 miliónu kusů. Následovala další, stejně úspěšná alba Almost Heaven, Growin Up, From Their Hearts.
hudební koncert

Po roce 2000 začali jednotlivý členové postupně skupinu opouštět a začali se věnovat vlastní sólové dráze. Zbylí členové se snažili tvořit dál a vycházela další alba La Patata, Homerun a Hope.

Dnes již většina z nich pracuje na svých vlastních projektech.  Přes všechno, čím si tato rodina musela projít, se i nadále jednotlivý členové věnují hudbě, a právě tuto sobotu je opět všechny budeme moci vidět v plné sestavě. Pokud tedy ještě nemáte na víkend žádný program, můžete zavítat 15. 2. od 20:00 do O2 Arény, kde se bude konat velkolepá show.

0