Speciální folie na okna

Tyto výrobky dokážou úplné divy. Téměř úplně znemožní rozbití okna. Omezí průstup světla a dokonce zvýší tepelně izolační vlastnosti okna. Řeč je o velkém spektru samolepících folií, které jsou v současné době na trhu.

Folie jsou naprosto geniálním materiálem. Nepřímo zvyšují technologické vlastnosti skla. Zlepšují užitné vlastnosti oken a majitelům nabízejí nečekaný uživatelský komfort. K čemu všemu lze specializované folie využít?
kulatá budova

Bezpečnost

Folie svými vlastnostmi jsou velice nápomocny k tomu, že k průniku oknem už zloději nebude stačit ani velký kámen. Ne že by sklo odolalo náporu těžkého kamene, ale zapříčiní to, že prasklé sklo se nesesype na hromadu ostrých střepů. Zůstane viset v rámu a jen tak se z něj nedostane. Je to podobný efekt jako u vrstveného skla v automobilech. Kromě zabezpečení průniku do obydlí, lze s úspěchem tyto folie využít v případě, kdy v interiérových dveřích máte klasické sklo jako výplňový materiál. Rozbití tohoto skla neohrozí na zdraví vaše dítě, které by se jinak mohlo o střepy lehce pořezat.
kapičky na skle

Světelný komfort

Vyberte si barevnou folii do oken, kterými vás v letních měsících obtěžuje ostré sluníčko. Vyberte míru propustnosti světla i barevný odstín. Výběr je opravdu široký. A nejedná se jen o odstíny hnědé či jiné tmavé barvy. Pomocí barevné folie můžete zajímavě zabarvit i interiér. V posledních letech se začínají i samo zatemňovací folie, které v závislosti na intenzitě světla přizpůsobí automaticky svůj odstín tak, aby uvnitř interiéru bylo zabezpečeno komfortní prostředí.

Tepelný komfort

Folie, nebo chcete-li thermofolie mají pokovenou stranu, která odráží jak světlo tak teplo. To druhé i oboustranně. To znamená, že dovnitř interiéru nepouští zbytečně moc tepla ani zimy. Zároveň folie zabrání aby teplo z interiéru oknem unikalo. Prostě ho odrazem vrací zpátky.

Opět i tyto folie lze zajistit v různých odstínech a barvách.

Kombinace

Samozřejmě dnes lze požadovat i kombinaci všech vlastností folií. Takže budou jak chránit okna před poškozením a zničením, tak před únikem tepla z interiéru.

Folie nemají složitou montáž. Jsou samolepící, takže je zvládne přilepit skoro každý. Jen pozor.  Ne každý je zvládne upevnit tak, aby zabránil vzniku různých bublin a skladů, které jsou vadou na kráse a také snižují razantně jejich schopnosti. Takže se určitě s montáží obraťte na specializovanou firmu.


0