Skandinávie na dosah

Malebné domečky, dlouhá a rovná políčka a louky, historie vikingských bojovníků nebo také země H. Ch. Andersena. To je Dánsko. Pokud sníte o výletě do Skandinávie, Dánsko by určitě mělo být ve vašem plánu. Tato nádherná země nabízí turistům opravdu mnoho. Ať už se rádi procházíte městem, nebo milujete zajímavé přírodní úkazy. Dokonce i nejmenší (ale mnohdy i dospělí) si mohou užít den, třeba v dánském Legolandu.
Dánsko, Nyhavn, Kodaň
Co určitě navštívit v Kodani
Většina turistů přijíždí nebo přilétá do hlavního města Dánska, tedy do Kodaně. Toto nádherné město leží na pobřeží ostrova Sjælland a je sídlem dánské královny. Stejně jako většina pobřežních měst, se zde nachází vodní kanály, které si přímo říkají o romantické procházky kolem nich. V Kodani určitě nesmíte minout Nyhavn, což je vodní kanál a nábřeží, vytvořené už v 17. století. O Vánocích se zde konají vánoční trhy, jindy se zde pořádají další zábavné a tematické akce. Za zmínku stojí také socha z jedné z nejslavnějších pohádek dánského rodáka H. Ch. Andersena, a to Malá mořská víla. Ta se nachází u pobřeží moře na promenádě Langelinie. Ovšem, připravte se na frontu fotících turistů, neb jde o velice žádanou atrakci. V historickém jádru města se nachází náměstí Radhusplatsen, ze kterého určitě nejde přehlédnout zábavní park Tivoli, obdoba vídeňského Prátru. Po projížďce městem na zapůjčeném kole ještě můžete navštívit tzv. Christianii. Území, kde žijí volnomyšlenkáři. Christiania se považuje za samostatný mikronárod a není členem EU. Nachází se ve čtvrti Christianshavn.
Malá mořská víla, socha
Co navštívit mimo Kodaň
Pokud milujete moře, zajeďte se určitě podívat kamkoliv k pobřeží. Dánové o svou zemi velice pečují, takže se dá zastavit na příjemný piknik úplně všude. Určitě nemůžete minout známé přírodní útesy Møns Klint, které měří místy až 80 m. Dále Navštivte město Odense, rodiště slavného spisovatele dětských pohádek. Pro výlet do Legolandu jeďte do města Billund, nachází se kousek od letiště, kam se mimo jiné můžete dostat i z Česka.
V Dánsku si doopravdy každý najde, co se mu líbí. Uvidíte, že si tuto zemi zamilujete i vy.

0