Děti
Rozvody pitné vody

Rozvody pitné vody

Pro civilizované bydlení je nutné mít doma tekoucí pitnou vodu. O její dodávku se postará vodovod a potom to přebírají rozvody vody v nemovitosti.

Rozvody pitné vody

Fungující systém

Každá nemovitost určená k bydlení má navedené rozvody pitné vody, do kterých jde voda až z místní vodárny. O to, aby se dostala do naší nemovitosti se stará poskytoval, kterému samozřejmě platíme účty, ovšem dále vodu přebírají naše rozvody, které musí být správně navrženy a také zapojeny, protože nám na všechny potřebná místa teče tekutina, díky které je na naší planetě život a neobejde se bez ní žádný živiny organismus.

spotřeba vody

Rozvody v naší nemovitosti toho můžou mít už hodně za sebou, takže někdy se nevyhneme výměně. Je lepší mít totiž jistotu a moci rozvody bez omezení vždy používat. Materiál totiž stárne a rozkládá se, a proto jednou bude potřebovat vyměnit. V dnešní době se už používá plastové potrubí, které má slušnou životnost, protože plast se špatně rozkládá. Navíc se zde špatně usazují bakterie, takže i voda, jenž tu dlouho stojí se nepokazí jen tak a my se vyhneme různým nepřímým zdravotním problémům.

Spolehlivé baterie

Potrubím to nekončí, protože abychom si mohli bez omezení pouštět vodu v koupelně, kuchyni a na dalších místech, tak potřebujeme vodovodní baterii. Kdybychom jen tak navedli potrubí k dřezu, tak by voda tekla stále, protože v potrubí je neustále určitý tlak. Navíc vedou na dané místo většinou dvě trubky, kdy jedna je se studenou vodou a druhá s teplou. My potřebujeme jejich mix, abychom získali příjemnou teplotu pro naše lidské tělo.

vodovodní baterie

Abychom všechno tohle zajistili, tak stačí koupit vodovodní baterii 100 mm. Číslo nám označuje rozteč mezi průvody teplé a studené vody, který musíme rozhodně pečlivě sledovat, aby skutečně koupená baterie pasovala a my ji pouze namontovali a potom mohli zvesela používat. Dnešní moderní pákové baterie se ovládají pomůcku jedné páky, a to do čtyřech, abychom si mohli tekoucí vodu perfektně nastavit dle našich představ. Kdykoliv se dá vyměnit kartuše, takže se nemusíme obávat životnosti.

0