Nezapomínejte na náhradní díly na trampolíny

Odpočinek, relaxace, spánek – v dnešní uspěchané době potřebuje každý z nás alespoň na chvíli vysadit. Pokud bychom to neprovedli a proměnili náš život ve workoholickou seanci, po několika týdnech či měsících se zhroutíme. Skákání na pružné podložce je ideální ventil, jak uvolnit přetlak stresových hormonů, vyváží je endorfiny za přispění funkčního lymfatického systému, který se aktivně zapojí do obnovy buněčných struktur tkání. Proudící lymfa odvádí odpadní metabolity z těla pomocí dostupných mechanismů – močí, stolicí a potem, rychleji se regenerujeme a pomaleji stárneme. Stručně řečeno, pohyb je základní předpoklad pro zdravý život a trampolíny jsou k tomuto účelu ideální.

trampolína s ochrannou sítí

Proč jsou ideální

Skákání je specifický druh pohybu, uvedete do činnosti většinu svalových vláken, i ty hluboko uložené podél páteře v oblasti zad a břicha. Zároveň ušetříte vaše klouby, neboť měkká pružná podložka efektivně tlumí nárazy. Mohou tu cvičit i lidé obézní, aniž by riskovali úrazy a poškození páteře a kloubních pouzder.
Zvláštností je i samotný pohyb, při výskoku se vaše tělo dostává do kratičké fáze stavu beztíže, tímto způsobem organismus relaxuje a při námaze dochází k cyklickým fázím kontrakce a uvolnění.

pružiny

Dostupnost náhradních dílů

Trampolíny jsou dynamicky namáhané nářadí, při jejich výběru bychom měli dbát na typ konstrukce s dostatečným počtem opěrných bodů a vybavení ochrannými prvky. Každý výrobek se však může pokazit, i přes důslednou péči může dojít k prasklinám na dopadové ploše, k popraskání pružin, k únavě materiálu, stárnutí plastových komponentů atp. Náhradní díly na trampolíny jsou důležitou součástí prodeje a seriózní dodavatel vám je dokáže zajistit. Pamatujte na dostupnost náhradních komponentů včas, a to ještě před nákupem. K vašemu typu trampolíny by měly být dostupné náhradní žebříky, kryty pružin, pružiny, ochranné sítě, kotvící sady, krycí plachty i základní prvky nosné konstrukce.

0