Boj o čistou pleť!

Akné patří mezi témata, která snad neberou konce. Na trh neustále přichází široká škála různých čistících pěn, gelů, mastiček, masek a jiných přípravků, které by nás měli toho zbavit. Ale jsou opravdu tak účinné, jak se tváří?

přírodní ingredience na pleťovou masku

I když s pletí žádný nemáte, jen sem tam máte nějaký pupínek, musíte o pleť pečovat neustále a zajistit ji dostatek výživy (nejlepším přísunem jsou rajčata a mrkev, které mají hodně vitamínů a čistící účinky). Abychom si udrželi čistou pleť, měli byste si vybrat nejen kosmetiku dle typu pleti ale co nejpřírodnější. Poslední dobou se mi osvědčil Garnier s výtažkem hroznů nebo francouzská kosmetika Yves Rocher, která se snaží čerpat maximálně z přírody. Členství je opravdu výhodné, a pokud si nebudete s výběrem vědět rady, poradí vám.  Další masky, které bych vám ráda doporučila, jsou černé slupovací masky, hřející či s čajem Matcha, které opět najdete pod značkou Garnier.  Každá žena má jinou pleť, proto je důležité se poradit s kosmetičkou nebo si udělat test, jakou máte pleť. Nemusíte se bát, stoprocentně přírodní kosmetika vám neublíží, pokud nejste na danou položku alergičtí.
Žena s pleťovou maskou

Pokud máte opravdu veliký problém s akné či černými tečkami, osvědčila se mi jedna receptura, kterou jsem se dočetla v jednom časopise. Opravdu mi během dospívání pomohla. Potřebujete pouze jeden banán a žloutek z vajíčka. Banán rozmačkáte a smícháte se žloutkem, až vám vznikne kaše. Tu aplikujete na obličej a necháte ji působit po dobu dvaceti minut. Poté masku opláchneme. Když budete dvakrát týdně proceduru opakovat, výsledek se dostaví. 

Udělal se vám nepříjemně bolavý pupínek a nejde vymáčknout? Nezoufejte! Stačí mít doma v květináči aloe vera, která uvnitř listů ukrývá gel. Když jím několikrát denně přetřete postižené místo a uvidíte, jak se bude rychle hojit. Pokud chceme mít nádherně čistý obličej, nezbývá nám nic jiného, než se o ni pořádně postarat. Doufám, že vám moje tipy budou užitečné a pomohou vám.


0