Mobilní dřevostavba je řešení úniku z městské aglomerace

Za fenomenálním nástupem zájmu o mobilní dřevostavby stojí několik faktorů, z nichž ty nejčastější jsou cenová dostupnost (obvykle vyšší, než u sídlištních bytů a rodinných domů), nízké náklady na provoz a údržbu, žádné zbytečné poplatky a samozřejmě bydlení ve vlastním objektu, bez stresu spojeného s nájemním bydlením a případnou platební neschopností. Lidé si je pořizují většinou v hotovosti, nebo část platby hradí formou spotřebitelského úvěru na krátkodobý úvazek.

piknik na zahradě

Významným důvodem pro rozhodování, zda pořídit mobilní domek, je také kontakt s přírodou. Zatímco velmi mladí lidé mnohdy vyhledávají pracovní příležitosti spíše v centrech měst, pro starší věkové kategorie je na základě životních zkušeností důležitý především odpočinek a eliminace stresu. Stres, to je také bydlení v nájmu, kdy objekt nepatří přímo vám, ale někomu jinému, nehledě na vysoké částky nájemného, které každý měsíc prostě ze své peněženky „doslova vyhodíte“.

rosa v trávě

Co dokáže příroda

Kouzlu přírody se nevyrovná sebevyspělejší městská aglomerace. Budete-li bydlet v betonové džungli nebo dokonce v podzemí příliš dlouho, zjistíte, že se vám nedostává energie z lesů, polí a luk. Veškeré rostliny jsou živé organismy a je-li jich kolem nás málo, cítíme se podráždění a nesví. Vliv dlouhodobého pobytu uvnitř velkoměsta se podepisuje na oslabeném imunitním systému, důkazem toho je např. New York, kde propukla epidemie koronaviru do nebývalých rozměrů.

Chceme-li si tedy zachovat zdraví a udělat něco sami pro sebe, měli bychom zvážit změnu životního stylu a přesunout své bydliště blíže k přírodním zdrojům. Mnozí z nás už to také udělali, upravili chaty pro celoroční bydlení, nebo pořídili mobilní dřevostavbu, kterou lze umístit i na pozemek, kde nejsou k dispozici kompletní inženýrské sítě, a kde lze snížit náklady na bydlení na minimum.

0