Houby a houbičky, to je moje potěšení

Toto tropické léto houbařům vůbec nepřeje. Pokud jste vášnivým houbařem, tak nezůstává nic jiného než být trpělivý a doufat, že podzim bude vlhký a hub se snad dočkáme. Ale co příští rok? Bude sezóna hub znovu ohrožena suchem?
houby na stromě.jpg

Jsou mezi námi takoví, co jsou na houby odborníci, kteří se zajímají o mykologii a dokážou poradit hlavně těm začínajícím houbařům . Ale když si myslíte, že si vystačíte sami a máte při cestě na houby malý kapesní atlas hub, tak přímo při sběru máte možnost si každou najitou houbu dobře prostudovat a sbírat jen ty houby, které jsou jedlé. Co je velmi důležité při posuzování hub s fotografiemi v atlasu – všechny znaky u houby, kterou najdete a budete ji porovnávat podle atlasu, tak se musí naprosto shodovat s fotografiemi a popisem v atlasu.
salát s houbami.jpg

Napadla vás už i ta myšlenka, že byste si houby vypěstovali doma nebo na své zahradě sami? Samozřejmě musíte počítat s dostatečnou závlahou. Možná i příští rok bude tropické léto téměř bez dešťů. Než se rozhodnete si nějakou sadbu hub pořídit, přečtěte si několik užitečných rad, aby vaše houbařské pěstování bylo úspěšné.

Sadbu hub vybíráme podle toho, jaké máme možnosti stanoviště na výsadbu. Můžete si vybrat různé druhy hub, které máte rádi a pěstovat je jak doma, ve sklepě, stodole, tak na své zahradě, kde jsou stromy a polostín, různá travnatá zákoutí.

Nakupujte u prověřeného prodejce vždy čerstvou sadbu, která má etiketu s názvem + druhem podhoubí, datum výroby, návod na pěstování a popis skladování. Ceny sadeb hub se pohybují přibližně od 150,-Kč do 500,-Kč.
houba v mechu.jpg

S výsadbou hub se začíná už od jara, kdy už nejsou přízemní mrazíky, během léta a celý podzim. Kdy vám vyrostou? Může to být hned příští rok, ale i další rok.

I houbaření na své zahradě je vášeň. Chce to trochu práce a trpělivost. A to stojí určitě za tu radost z vlastních hub.

0