Nákupy
Co potřebujete vědět o maturitním plesu

Co potřebujete vědět o maturitním plesu


Maturita je slavnostní událost, kde se zakončují celé čtyři roky na střední škole. Tvoří ji hlavně maturitní zkouška, která má více částí. Jednak jsou to písemné části, které se dělají z jazyků. V České republice jeden z jazyků tvoří samozřejmě čeština, druhý se vybírá podle toho, co vám jde. Například lidé vybírají ve velkém měřítku angličtinu. Pak je ústní část, kterou tvoří zase tyto dva předměty a k tomu si lidé vybírají další dva, ze kterých chtějí maturovat. Tedy alespoň takto je to na gymnáziích. Na odborných školách mají studenti předměty dané předem. Maturitní zkouška je tedy tvořena písemnou částí a pak tou hlavní, a to je ústní část.

zkouška

Tam si student vylosuje jedno téma, o kterém po určitý čas hovoří. Jakmile čas uplyne a student splnil body, které splnit měl, dostane dobrou známku. Pokud student neví, o čem je řeč a nereaguje na otázky učitelů, je třeba mu pak dát trochu horší známku. Někdy se stane, že student nemá k tématu vůbec co říct, tak bohužel musí zkoušku opakovat, ale i to se stává a je to normální. Pokud se ale alespoň trochu připravujete, stát se vám to nemůže. K maturitě se pojí mnoho dalších věcí, protože to je poslední rok, kdy jsou spolužáci na střední škole spolu, a tak se dělají různé večírky.

šaty na maturitní ples

Ten hlavní je maturitní ples, kdy se ze studentů stávají maturanti. Je to akce převážně pro studenty a jejich blízké. Je nachystán program, maturanti dostávají šerpy a konají se různá vystoupení, tančí se, pije se a jí se. To vše si chystají maturanti z peněz, které vybrali na posledním zvonění, které je také nedílnou součástí maturitního ročníku. Na maturitní ples by měli všichni přijít oblečeni společensky, dívky si musí sehnat šaty na maturitní ples, které by neměly být obyčejné, hoši samozřejmě sáhnou po obleku a košili a zvolí vhodné doplňky. Maturitní ples je obrovská událost, která by měla být perfektní a na které by se měli všichni hromadně rozloučit.

0