Co jsou nebankovní společnosti, a lze jim věřit?

Spolu se zdražováním, zvedáním cen nemovitostí, a úrokových sazeb, začali lidé hledat jiné, snadnější alternativy. Mnozí z nich pak narazili na nebankovní společnosti, které poskytují úvěry za lepších podmínek, a snáze, než-li třeba banky. Lidé jsou však odjakživa ostražití ohledně toho, co neznají. Co jsou tedy nebankovní společnosti?

dolarové bankovky

Nebankovní společnost

Jedná se o společnost, která má ze zákona oprávnění poskytovat úvěry coby zprostředkovatel. Například společnost COMPROMISSO group https://www.americkahypoteka.cz/iformace-trvale-pristupne-spotrebiteli/ získala toto povolení od České národní banky. Nejedná se tedy o nic nelegálního, či nebezpečného. Jde spíš o konkurenci bank, které mají co se posuzování hypoték týče, příliš vysoké nároky, nebo snazší cestu pro ty, kteří v bance z nějakého důvodu neuspěli.

Výhody hypotéky u nebankovní společnosti

Mnoho lidí vidí jen nevýhodu, která spočívá v tom, že nebankovní společnosti mají někdy (ne však vždy) vyšší úrokové sazby, než banky, nebo že poskytují pouze 70% odhadní ceny nemovitosti. Proti tomu však stojí výhody, které znamenají jen to, že na půjčku dosáhne mnohem větší procento lidí. Jednou z výhod je například fakt, že nebankovní společnosti dokážou přehlédnout nějaký ten záznam v registru, který mohl vzniknout vlivem okolností, za které jsme nemohli. Dále pak také to, že i lidé s nižšími příjmy mají šanci získat hypotéku, pokud jsou schopni splácet. Největší výhodou však je rychlé a efektivní vyřízení, bez formálních překážek, které před nás banky stavějí. Banky jsou totiž vázány jistými pravidly, která musejí přísně dodržovat, zatímco pravidla nebankovních společností jsou mnohem volnější.

kalkulačka a propiska

Jaké služby nebankovní společnosti nabízejí?

Mezi klientsky oblíbené služby nebankovních hypoték patří zejména americká hypotéka, která je bezúčelová, a lze si ji tedy vzít i na refinancování hypotéky, vyplacení se z exekuce, či na řešení jiných pohledávek. Ta se pak dělí na úvěr spotřebitelský, a pak úvěr podnikatelský, který lze dostat i bez dokládání příjmů.

0