I docela obyčejný vysavač do bazénu vám může zvednout náladu

Také se vám zdá, že vám slábne fyzická kondice tím, že stále posedáváte v autě, vykonáváte sedavé zaměstnání, anebo vám fyzickou práci usnadňují nějaké stroje? Za pohodlí totiž platíme také daň, a to tím, že ochabují svaly, zeslabuje imunita a špatně funguje lymfatický systém, což může mít za následek ukládání tělesného tuku a odpadních látek v těle. Jako hrozivý příklad ochabnutí svalstva můžeme uvést kosmonauty, kteří byli vystaveni několik měsíců stavu beztíže, a po návratu na zem se neudrží na nohou. Tohle by se vám mohlo přihodit, pokud byste byli dlouhou dobu upoutáni na lůžko.

voda v bazénu

Zdravotní dopady omezení tělesného pohybu mohou být opravdu hrozivé, a je rozumné jim včas předcházet. Možná i tím, že odmítnete pohodlí výtahu a raději půjdete po schodech pěšky, anebo si pořídíte domů trampolínu. A pokud máte doma bazén a rádi v něm relaxujete, zkuste relaxaci pod hladinou doplnit i fyzickou aktivitou při zajištění čisté vody v bazénu. Je to docela snadné, využijte k tomu ruční bazénový vysavač.

kruh na hladině

Vysavač do bazénu ve formě teleskopického nástavce vám poslouží podobně, jako slouží ruční nástavec k vysavači koberců. Ovšem s tím rozdílem, že bazén je hlubší, a vyžaduje více fyzické námahy. Práce s ručním nástavcem důkladně procvičí svalové partie horních i dolních končetin, trupu, tedy zad i břicha, a zároveň vám zlepší náladu tím, že jde o přiměřený pohyb, při němž se uvolňují hormony dobré nálady.

Dalo by se říci, že ruční vysávání bazénového dna je druh antistresu, a že tím můžete snížit negativní vliv na depresivní náladu, která je bohužel v současné společnosti poměrně častá. Je také známo, že pokud pravidelně sportujete alespoň rekreačně, anebo třeba jen manuálně pracujete podobným stylem, že lépe čelíte stresovým faktorům, které se na nás dnes valí ze všech stran. Nepodceňujte proto ruční bazénové vysavače, byť jsou to jen výrobky za pár stokorun.

0