Voda, jak má být

Člověk si nevybere. Když je zima, je mu chladno, když je vedro, http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/ticha-dohoda/vedro-246810 zase je teplo. Ovšem v zimě se člověk může teple obléct nebo si prostě nastavit topení na vyšší stupeň, což přináší úlevu, ale v případě příchodu velkých veder pak není kam utéct. Někteří jedinci jdou dokonce tak daleko, že se na letní prázdniny alespoň částečně přestěhují do sklepa, jelikož v tropech se nedá jinak usnout. To je trochu extrémní řešení. Daleko efektivnější je hodně pít, pokud možno tedy studené nealkoholické nápoje a také často zavodňovat svou pokožku, která v létě dost trpí. To můžete udělat buďto pravidelným sprchováním nebo koupáním se, a to, pokud možno ve vlastním bazénu. Mít svou vlastní vodní plochu není nic snobského, a hlavně kdovíjak nákladného.

Čistý bazén

Co však může lézt do peněz, to je její udržování v čistotě. O přemnožené bakterie ve vodě totiž nikdo nestojí. Koupání v takové kapalině totiž může způsobovat rozličné nepříjemné vyrážky na kůži, a to si nikdo nepřeje. Z toho důvodu je více než vhodné zavést vhodná opatření.

Bez chemie to nejde

Základem je vodu důkladně vydezinfikovat, což zní složitě, ale v podstatě je to celkem snadné, alespoň pokud použijete ty správné chemické prostředky. Nejčastěji se k tomuto účelu používá chlór, a to ať už ve formě tablet nebo v tekuté podobě. Velkou popularitu mají také přípravky bázi aktivního kyslíku, které jsou rovněž poměrně účinné. Jsou sice trochu dražší, ale na druhou stranu nevydávají žádný nepříjemný zápach, což se o chlóru říci nedá.
Velký venkovní bazén

Proti nečistotám

Obdobně důležité jsou ale i bazénové krycí plachty https://eshop.techneco.eu/Bazenove-folie-a-plachty. Jejich význam spočívá hlavně v tom, že kryjí hladinu vody, a tudíž na ni nemohou dopadat různé nečistoty, které jsou semeniště bakterií. Díky tomu můžete zabránit jejich kontaktu s vodou a tím pádem můžete používat méně dezinfekčních přípravků, takže ušetříte.

0