Nákupy
Postel z masivu 120 x 200 snadno přestěhujete

Postel z masivu 120 x 200 snadno přestěhujete

O výhodách nábytku z masivního dřeva jistě není nutné dlouze rozmýšlet. Napadnou vás prakticky ihned a tou první bude asi pevnost, stabilita, praktičnost a velmi dlouhá životnost. Zároveň jde o materiál nadčasový, neokoukaný, který nevychází z módních trendů, a s nímž můžete vybavit jakoukoli domácnost. Na některé drobnosti se však zapomíná, a ty bychom také měli při zařizování bytového interiéru zohlednit:

Dobře se stěhuje

Doby, kdy se skříně, stoly a postele vyráběly jako jeden nerozebíratelný kus, jsou zřejmě nenávratně pryč. Pouze zakázková truhlářská výroba vám takový kus nábytku zhotoví, ale má to i své stinné stránky. Představuje to totiž značný problém při stěhování. Přenášet těžký a hlavně obrovský kus manželského dvoulůžka, který se sotva vejde do dveří, ale už ne do výtahu, a s nímž musíte zdolat dvanáct poschodí, není žádná legrace. Zato s demontovatelnou postelí z masivu 120 x 200 si poradíte hravě i sami, nebude nutné volat stěhováky a s přepravní dodávkou ji přemístíte doslova kamkoli.

dřevěná postel

Klíčové jsou spoje

Ať už hodnotíte nábytek z jakýchkoli hledisek, tím nejdůležitějším by mělo být provedení spojů. Na těch nejvíce záleží a bývají nejcitlivějším místem, které buď významně prodlouží životnost nábytku, nebo ji naopak zkrátí. Masivní dřevo má v tomto směru výhodu, rozebíratelné spoje jsou dostatečně pevné i po mnoha cyklech rozebírání a opětovné montáže. Výrobci ovšem doporučují alespoň jednou za půl roku spoje dotáhnout a přesvědčit se o jejich pevnosti, což má význam hlavně u zatěžovaného nábytku, jako jsou stoly a lůžka.

bílá ložnice

Uvažujete-li o nábytku z dřevotřísky, věnujte právě spojovacím součástem a samotným spojům mimořádnou pozornost, dřevotříska totiž nesnáší příliš časté rozebírání a bohužel se i častěji spoje rozviklají. Měli byste je kontrolovat alespoň jednou za dva měsíce a pokud možno postel ponechat po celou dobu životnosti na jednom místě.

0