Orlické hory

Orlické hory

Oblíbeným turistickým cílem jsou každoročně Orlické hory. Krom své krásné přírody nabízí i spoustu dalších sportovních či turistických cílů. Rozkládají se v severovýchodních Čechách při hranicích s Polskem. Název pochází od řeky Orlice, která tudy protéká. Nejvyšším vrcholem je Velká Deštná, která dosahuje výšky 1116 metrů. Chráněná krajinná oblast Orlické hory byla vyhlášena v roce 1969. Zahrnuje dvě národní přírodní rezervace, šest přírodních památek a 12 přírodních rezervací. Pokud i vy chcete zavítat do těchto krásných hor, můžete se zkusit zastavit třeba v ubytování Dolní Morava Hpapartmany. Můžete využít několik sjezdovek nebo se vydat obdivovat krásy místní přírody. Návštěvu si jistě užijete jak v zimním, tak i v letním období.

reka

Tipy na výlet

Buková hora se nachází v přírodním parku Suchý vrch – Buková hora. Ten byl zřízen v roce 1987. Nachází se zde pramen řeky Moravská Sázava. Na Bukovou horu můžete vyjet čtyřsedačkovou vyhřívanou lanovkou, délka jízdy je asi 6 minut. Je odtud překrásný výhled na východ do údolí a na Čechovu horu. Na Bukové hoře se křižuje mnoho turistických i běžkařských tras.

stromu

Je vyhledávaným a oblíbeným místem běžkařů, turistů i dalších sportovců. Pokud jste milovníci běžkování, pak vás jistě potěší výlet do okolí Čenkovic, kde cestou narazíte na řadu pěchotních srubů a pozůstatků válečného opevnění. Jedná se o celodenní výlet. Začíná na zelené značce na Bukové Hoře a dále přes vrch Jeřábka na Červenohorské sedlo. Stále po zelené se dostanete k chatě na Suchém vrchu, kde se napojíte na červenou trasu. Dojedete tak ke skalnímu útvaru Bradlo a později k pěchotnímu srubu Bouda. Zde se vydáte opět na zelenou značku a dorazíte do obce Lichkov. Odkud se můžete vydat buď autobusem zpět do Čenkovic, nebo se můžete vrátit po vlastních stopách a protáhnout si tak běžkařskou trasu.

0