Ochrana vašeho počítače a vašich dat

Možná i vy jste zažili tu hrůzu. Chcete otevřít máš důležitý soubor, který potřebujete do vašeho zaměstnání, případně k studiu, a on nejde otevřít a vaše cenná data jsou nenávratně pryč! Jak se těmto nehodám lze vyhnout? Nyní vám představím pár způsobů, jak těmto událostem předejít.
elektronika
Antivirový program – Základní ochranou počítače je pořádný antivirový program. Někdy je lepší si v této věci připlatit, jelikož z vlastní zkušenosti znám, že ne vždy vám postačí antivirový program, který je zdarma. Pro každý počítač je důležitý firewall. Tento program hlídá všechnu komunikaci mezi počítačem a vnějším světem. Jednoduše řečeno skenuje všechna data, která prochází do sítě a z ní a kontroluje je, jestli se v nich nenachází nějaké pravděpodobné nebezpečí.
Zálohování – Případným škodám na datech lze značnou částí předejít neustálým zálohováním důležitých dat. Zálohovat svá důležitá data jako dokumenty, smlouvy nebo nostalgické fotografie lze na nejjednodušší zařízení, jako jsou flash disky, přenosné hard disky nebo obyčejné DVD. Mezi nejbezpečnější druhy zálohování patří zálohování na internetový CLOUD. Jedná se o uložiště dat, které někdo provozuje na internetu. Při datech menšího objemu je tato služba zdarma a poskytuje ji např. společnost Google, Apple nebo i Microsoft. Tyto CLOUDY lze synchronizovat s určitou složkou ve vašem počítači, a tak data zálohuje neustále v reálném čase.
popsaný papír
Klikání na nebezpečné odkazy – Pokud uvidíte reklamu, která se vám zdá podezřelá, nebo vám přijde nebezpečný e-mail, tak na něj neklikejte, ze stránky okamžitě odejděte a e-mail smažte. Touto cestou se lze jednoduše dostat k vašim důležitým datům a můžete přijít o všechnu vaši práci.
Hackeři se čím dál častěji než na velké podniky spíše zaměřují na nechráněné jednotlivce. V dnešní době je ochrana vašich osobních dat velký problém a jednou se také může stát, že někdo dostane údaje k vašemu bankovnictví a pokusí se ukrást vaše finance.

0