Narozeniny, Vánoce a svátky – jak nezapomenout a potěšit?

Každý má příbuzné či přátele, se kterými by rád oslavil všechny svátky a slavnosti. Pokud ale z jakéhokoli důvodu nepatříte k lidem, kteří si nakupování a přípravy takovýchto záležitostí užívají, zkuste postupovat následovně:
potřeby bussinessmana
Paměť na data
Jsou samozřejmě data, která si pamatuje každý – Vánoce, Velikonoce, Silvestr… Ne vždy ale k těmto datům patří narozeninová či svátková. Řešení je jednoduché. Buď Vám poslouží diář, nebo (v případě, že se každý den do diáře nedíváte) chytrý mobil. Po stažení aplikace kalendář si pomocí funkce upomínky zanesete k požadovanému datu poznámku o něčích narozeninách či svátku. Upomínku lze nastavit na upozornění v den konání akce a zároveň i pár týdnů předem, abyste měli čas sehnat vše potřebné (dárky!). Při nastavení periodického režimu upomínek se budou opakovat každý rok a Vy už nikdy nezapomenete.
balení dárků
Výběr dárků
Dalším problémem bývá, jak vybrat správný dárek. V případě Vánoc děti napíší dopis Ježíškovi a zbývá ta jejich přání jen vyplnit. I pokud Vaše děti už na Ježíška nevěří, není důvod tuto tradici měnit – každý z rodiny si napíše seznam přání a ostatní si rozdělí úkoly, aby byla pod stromkem všechna vyplněna.
V případě narozenin a svátku je to trochu jinak. Samozřejmě není od věci se s dotyčným domluvit, ale většinou slýcháme stále tu samou větu: „Mně nic dávat nemusíš.“ Potom a i tehdy, když máte raději překvapení, nezbývá než se snažit získat inspiraci. Vyhraďte si například odpoledne, kdy se půjdete podívat do různých obchodů, zeptejte se přátel, jestli se jim nějaký dárek neosvědčil. Také je možnost podívat se přes internet na různé nápady na dárky. Během tohoto procesu se Vám jistě začne formovat návrh na ten „správný dárek“.  Klasikami jsou knihy, kosmetika, drobné šperky či přívěsky a potraviny.
Víte-li, že bude oceněna ruční práce, podívejte se na nejrůznější návody na patřičné projekty.
Navíc je důležité vědět, že valné většině lidí závisí především na tom, že si na ně někdo vzpomněl, a darovaná věc jim tohle bude připomínat. Proto i když dostanou něco, co by si možná ze své vlastní vůle nekoupili, jako dar to přijmou rádi a třeba zjistí, že pro něj mají využití.
malé dárečky
Naposled – balení
Jak koupenou věc správně zabalit? Znovu si můžete najít ukázkové video nebo instrukce, jichž je na internetu bezpočet, případně si vše nechte zabalit rovnou v prodejně.

0