Mějte vždy autožárovky v záloze

Autožárovky h4 najdeme v naprosto každém voze. Využívají se totiž jako takzvaná potkávací světla, která používáte denně, při každé jízdě. Je tedy potřeba, aby byly v dobrém stavu, protože bez nich doslova nevyjedete. Určitě si je neváhejte dokoupit do zásoby do povinné výbavy, je dobré mít vždy pár kusů po ruce, kdyby náhodou došlo k prasknutí autožárovky. Bez těchto světel totiž není možné pokračovat v jízdě. Je tedy dobré si rozmyslet, jestli chcete platit tisíce za odtahovou službu, protože nemáte žádné vhodné na výměnu, anebo jestli investovat těch pár desítek korun a pár kousků si pořídit.
reflektor renault twingo

Jak správně vybrat?

Při koupi byste se měli zaměřit na více parametrů. Nevyznáte se v těch nejrůznějších hodnotách, a nevíte co která znamená? Na jaké parametry si musíte při koupi autožárovek zaměřit? Které jsou zásadní a které hrají významnou roli? Co vlastně vůbec znamenají?

Světelný tok – podle tohoto parametru zjistíte intenzitu světla. Pokud chcete světlo opravdu intenzivní, nekupujte kusy, které vám nemohou poskytnout alespoň 1500 lumenů.
Napětí – pokud nakupujete svítidla do osobního vozidla, tak vyhledávejte kusy s napětím přesně 12 V. Nákladní vozy by se měli naopak zaměřit na 24 V.
Příkon – kusy disponující h4 paticemi mají maximální povolený příkon přesně 60 W.
předek bmw
Snadná instalace vás mile překvapí
Možná máte trošku strach z instalace žárovek do vašeho automobilu. Nejste si jistí, jestli byste to v případě potřeby v terénu zvládli? Ničeho se nebojte, výměna je opravdu velmi snadná, zvládnete ji i jako naprostí amatéři bez předchozích zkušeností. I tak to bude otázka maximálně pár minut. I v případě, že byste to nezvládli, je potřeba mít tyto kousky vždy u sebe v povinné výbavičce. V servisu si s tím pak už jednoduše poradí. Jak ale říkáme, není se čeho bát, je to jednoduché a poradí si s tím opravdu prakticky každý.

0