Marketing je důležitý

Pokud máte nějakou společnost nebo firmu měla by Vás určitě zajímat otázka marketingu. O co se vlastně jedná a jak se liší například o public relation? Určitě jste někdy o marketingu slyšeli. A víte, co to slovo vlastně znamená? Jedná se o cílený proces, který provází řízení celé firmy. Tedy jednoduše řečeno marketing ovlivňuje vše, co se ve firmě děje. Ať už to, zda máte dobrou reklamu a zákazník na základě ní si u Vás koupí produkt nebo službu ale taky to, zda zboží dorazilo k zákazníkovi v pořádku nebo zákaznická podpora při nespokojenosti. Marketing má mnoho definic c a každý markeťák si tam najde to svoje.

marketing

Aby v tom nebyl marketing sám má k tomu dva pomocníky. Jedním je marketingový plán a druhý kamarád je marketingový mix. Pokud se podíváme na marketingový plán tak se jedná o plánování marketingových aktivit, které pomohou dosáhnout cílů. Cíle jsou totiž velmi důležité, protože poté může firma hodnotit, jak se jí vlastně daří. A co je marketingový mix? Ten tvoří 4 důležité složky – produkt, místo, cena, propagace. Tedy vše, co je důležité při dobrém marketingu Companiesandoffices.

marketing

Marketing a public relation

Velmi často jsou tyto dva obory spojovány. A není ani divu, protože se dokáží velmi dobře doplňovat. Pokud nevíte, co je public relation jedná se o vztahy s veřejností. Tedy jde o dlouhodobou činnost. A jeho odlišnost od marketingu. Velmi zásadní je to v tom, že public relation neoslovuje určitou skupinu lidí, ale cílí na všechny, a to pomocí masových médií nejčastěji. Jedná se tedy o televizi, rádio, tisk, ale také pomocí rozhovorů, vydávání tiskových zpráv nebo třeba sponzoringu nějaké události. Public relation totiž nic neprodává oproti marketingu. Jak marketing, tak i public relations je potřeba rozvíjet a dát si na něj opravdu záležet. Pokud si s marketingem nevíte rady existují kurzy, kde Vám rádi poradí.

0