Jaká dieta je dobrá a nenastane po ní jojo efekt?

Tak to je otázka do diskuze. Existuje tak velké množství diet, že se v tom dá těžko orientovat a hlavně je sice možné, že spoustu lidí, si najde svoji favoritku, ovšem ne pro každého bude hrát stejný prim. Zredukovat až dvě kila týdně slibuje velké množství diet, ale to rozhodně není zárukou ke zdravému životnímu stylu. Pokud jej totiž nezměníme dlouhodobě, tak výsledky podle toho budou vypadat. Snadno poté nastane jojo efekt, a dokonce můžeme vážit i více než před začátkem zvolené diety. Díky tomu většina výživových poradců nedoporučuje nebo neupřednostňuje nějaký specifický druh diety, ale je třeba se zaměřit na celkovou změnu. Jak přemýšlíme, jakým způsobem skládáme jídelníček a také jak moc se hýbeme.

potraviny

Cíl je jednoduchý

Zredukovat hmotnost na požadovanou váhu, je jedním z nejvíce žádanějších cílů, ale hned by ho měla následovat touha, abychom si tuto váhu dokázali uhlídat. Když už se rozhodneme pro redukci hmotnosti, je důležité si hlídat příjem a výdej energie. Poté když bychom si sestavili správný jídelníček, který bude plný zdraví prospěšných látek, tak bychom se ani nemuseli pouštět do nějakých diet. Ale je pravdou, že jsme lidé různí a tak potřebujeme občas mít stanovená pravidla, která nás budou držet v nějaké normě. Je pravdou, že nám mohou pomoci i různé léčebné prostředky nebo doplňky stravy, například https://www.rychle-hubnuti.to/cs/zbozi/14-adipex-retard.html skutečně pomáhá s tělesnou váhou. Tady spíš s naším hladem nebo doslova přejídáním. Ono extrémní hladovění není řešení. Jídelníček musí být nejen pestrý, ale musí dodávat člověku potřebné živiny.

ovoce

Touha rychle zhubnout
To sice může být skutečně pravda, ale neměla by to být priorita. Pokud chceme zdravě hubnout, tak je ideální a i doporučená maximální rychlost shazování přebytečných kilogramů půl kila až kilo za týden. Když je člověk starší, tak i hubnutí jde daleko pomaleji. To není na škodu. Jen je důležité neztratit elán a rozhodnutí, i když výsledky nejsou takové, jaké bychom očekávali. Ale stejně tou nejlepší dietou bude ta, která se dá držet po celý život.

0