A na jakých výhoncích si pochutnáte právě dnes?

Plánujete klíčit semínka? Tak to si jistě brzy pochutnáte! Jedná se snad o ten nejsnazší způsob, jak se spolehlivě dopracovat k bohaté úrodě, a to i bez předchozích zahradnických znalostí a dovedností. Při klíčení semínek vám bohatě pomůže sama příroda, a u tak malých výhonků nebudete potřebovat nic speciálního – nic víc, než pouze dostatek vody, světlo a přiměřenou teplotu. Světlo a teplo zajistíte snadno tak, že nádobu se semínky umístíte na vnitřní okenní parapet.

puklá semínka

Vodu budete muset pravidelně několikrát denně dodávat. Nejprve k tomu, aby semínka nabobtnala, což nastartuje celý proces klíčení. A posléze proto, abyste semínka, respektive mladé klíčky, udržovali neustále dostatečně vlhká. Pravidelné prolévání čerstvou vodou je v tomto procesu naprosto zásadní a na tom, jak si na něm dáte záležet, se pozná kvalita vaší budoucí produkce.

rýžové nudle

Nicméně je jasné, že to hlavní, bez čeho se v žádném případě nemůžete obejít, jsou právě semínka. Pokud jde o pěstování a konzumaci mladých výhonků rostlin, tak máte na výběr z desítek druhů semen. Záleží tedy jen na vás, jaká z nich si zvolíte. Vybírat můžete podle výsledné velikosti, křehkosti, barvy, chutí anebo třeba podle obsahu důležitých živin.

K velmi oblíbeným druhům výhonků patří například sójové klíčky, řeřicha, klíčky fazole mungo anebo třeba nasládlá slunečnice. Jisté však je, že když se pustíte do klíčení semínek, tak vás to jistě nikdy neomrzí, neboť získáte ideální surovinu pro dokonalé zpestření vaší teplé i studené kuchyně. A to ještě zdaleka nemluvíme o tom, jak jsou takové mladé klíčky rostlin výživné.

zdravé vajíčko

Na paměti byste však vždy měli mít to, že základem vysoké kvality vašich výhonků je dobrá jakost zvolených semen. Vždy proto nakupujte pouze kvalitní semena, která nejsou nijak chemicky ošetřená anebo jinak závadná. Pokud chcete mít jistotu, že tomu tak opravdu bude, vydejte se na nákup do specializované prodejny na klíčení semínek.

0