Jak si založit blog

Jestliže máte například kladný vztah k autům, sportu, anebo gastronomii a rozumíte tomu, či jste velice cestovali a vaše fotoalbum je již přecpané vašimi snímky, nastal čas sdílet své zájmy a dobrodružství s návštěvníky internetu a založit si svůj vlastní blog, který bude mít i své čtenáře. Na internetu je k nalezení několik poskytovatelů šablon a on-line editorů. Každý má tak možnost si založit svůj vlastní blog, a to i bez znalosti kódování a programování. Psát si svůj vlastní blog tak může naprosto každý, a není vůbec nutné znát HTML kód, ani programovat. Vše za vás zvládne on-line editor.
slovo blog

První krok

Nejprve je třeba se zaregistrovat a poté zvolit jméno pro váš nový blog. Pokud si zakládáte blog, tak z nabízených typů stránek na internetu volte osobní stránky. Tímto je možné získat přístup k velikému množství již předpřipravených šablon stránek.
·         Každá z těchto šablon je navržena tak, aby byla vhodná pro ten který obor.
·         Zvolte si tu šablonu, která se vám líbí a vyhovuje vašemu stylu blogu.
·         Potom již pouze postačí vyplnit a potvrdit vaše základní údaje.
·         Když se ocitnete v přehledném editoru, doladíte zde svůj vlastní blog k dokonalosti.

Psaní na blogu

Než započnete se svým psaním s tvorbou článků, je třeba si promyslet několik věcí, a to například:
·         Jakým stylem chcete vaše články psát.
·         Pro koho budou vaše články určené.
·         Kolik příspěvků týdně na váš blog přidáte.
Základem úspěšného blogu je pravidelné publikování nových textů a příspěvků na blogu. A čím zajímavější ty příspěvky budou, tím více je možné získat čtenářů.
čtení na tabletu

Editace blogu

V editorech webů jsou označené jednotlivé nástroje, které vám pomohou v orientaci při editaci vašich textů. Zrovna tak jednotlivé objekty na vašem blogu je možné snadno přeskládat, podobně jako ikony na pracovní ploše. Editace blogů je velice snadná a je možné si ji osvojit během chvilky.

0