Chuť výrobků z farmy je nezaměnitelná

Najde se skutečně jen malá hrstka lidí, kteří mléčné výrobky nesnesou a nemají je rádi. Většina lidí však miluje vše, co od zvířat můžou dostat a o to více, pokud je to domácí. Chov domácích zvířat na farmě má jen své výhody a výrobky z jejich mléka miluje nespočet lidí, kteří jsou ochotni zajet si pro ně i větší dálku.
Co patří mezi nejoblíbenější a nejvíce vyhledávané výrobky přímo od farmáře a proč byste se je měli naučit také?
stádo ovcí.jpg

1 Kozí sýr – čerstvý a vynikající na chleba

Kozí mlékoje na rozdíl od kravského více aromatické a jeho chuť je výraznější. Není tak lahodné a jemné jako třeba od krav a i z toho důvodu ho většina lidí nemá příliš v lásce. Čemu však zajisté odolat nelze je kozí sýr, který je vynikajícím výrobkem právě z tohoto poněkud odpudivého mléka. V této konzistenci je daleko žádanější, a to i proto, že je nejchutnější na snídani na chleba posypaný špetkou soli a mletou paprikou.
sýr brynza.jpg
Jeho výroba je jednoduchá, budete na něho potřebovat:
– kozí mléko
– syřidlo
– bíly jogurt
– špetku soli
Mléko mírně ohřejete, přidáte do něho jogurt, syřidlo a chvíli vaříte. Pak necháte stát a už jen čekáte na to, až se syrovátka oddělí od samotného základu vašeho sýra.

2 Slovenské speciality vyhledává spousta lidí

Něco, v čem se Slovensko hodně proslavilo a je tím známé, jsou právě jejich speciality z farmy, jakými jsou – parenica, korbáčiky, bryndza a oštiepok. Tyto pochutiny se vyrábí z ovčího mléka, které je chutné a výrobky z něho nezaměnitelné. Důkazem toho je i fakt, že se tyto slané dobroty prodávají všude možně i u nás a při každé návštěvě Slovenska se na nich stojí fronta.
Jak na korbáčiky?– výroba těchto pletenců je poněkud náročnější, hlavně co se týče času a pečlivosti. Svedete to však i díky tréninku a později vám půjde vše od ruky. Sýr (ovčí) vložíte do horké vody, několikrát ho musíte promnout, a pak z něho vytahovat nitě, které následně budete vkládat do studené vody.
mléčný výrobek.jpg
Vyrobte si bryndzu i u vás doma– ovčí sýr smícháte se solí a směs pomelete v mlýnku, pak ho vtlačíte do uzavíratelných nádob (třeba zavařovaček) a necháte 3 dny v chladu, kde bude pěkně zrát a stane se z něho bryndza.

0