Betonové ploty v Ostravě a okolí kombinované s dřevěnými latěmi

Betonové ploty Ostrava https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-ostrava/ a dřevo, jde to vůbec dohromady? Jde a budete možná překvapeni, jak zajímavá, pohledná a zároveň funkční řešení lze vykouzlit, aniž byste něčí záměry přímo kopírovali. I ten váš plot může být jedinečný a neopakovatelný. Dřevo se totiž čím dál častěji objevuje spolu s betonovými panely kolem rodinných domů i rekreačních chat ve městech, na venkově, i na polosamotách, daleko od civilizace.

betonový plot

Barvu lazury dřeva volte s citem – obrovský rozsah barevných variant vodou ředitelných lazur na dřevo může vnést do vaší hlavy zmatek a také se může stát, že budete tak dlouho vybírat, až přeberete, anebo vsadíte na staré metody a řešení, která jste někde zahlédli v sousedství. Prolistujte raději webové stránky, Internet je bohatým zdrojem již hotových řešení, která vás mohou oslovit, případně dle výřezů dřeva a betonu můžete k sobě jednotlivé bloky přikládat a zkoušet, co vám, jak se říká, padne do oka.

kamenná zídka

Nesnažte se docílit přesné kopie barvy dřeva s vaším stávajícím okolím (domem a jeho přístavbami), stejně tak to platí pro betonové sokly, stěží se vám to podaří, raději využívejte souladu barevných kontrastů, které se vzájemně doplňují. Je to známý optický trik, kdy se k sobě dobře hodí kupříkladu červenohnědý dřevěný obklad s jemně krémovou až bílou barvou betonových bloků. Hnědá se obecně dobře kombinuje s bílou, světle okrovou a světle šedou, výsledek pak příjemně překvapí i zkušeného architekta.

Dřevo pokládejte do drážek pod úhlem – když vložíte latě do drážek svisle, bude to vypadat příliš amatérsky, ať už budou mezi latěmi rozestupy, anebo budou latě položené přímo na sebe. Lepší volbou je vkládat je našikmo, tím se celá stavba zvedne na vyšší úroveň. Plot tím pádem získá prostorovější uspořádání, nebude působit příliš stroze, přitom je to jen drobná kosmetická záležitost. Někdy zkrátka stačí jen málo, aby výsledek předčil všechna vaše očekávání.

0