Nákupy
Znáte oolong čaj?

Znáte oolong čaj?

Slyšeli jste už někdy název oolong čaj? Tento čaj s neobvyklým názvem není ve světě tak rozšířený, jako třeba čaj černý nebo zelený. Respektive, není rozšířený především na západě. Znají ho hlavně v asijských zemích, odkud tento čaj pochází. Jeho chuť je velmi specifická. Čajové lístky mají bohatou škálu chutí a výsledná chuť závisí na tom, jakým způsobem se zpracovávají. Můžete tak dostat čaj velmi jemné chuti s náznakem ovoce a ořechů, ale také čaj s bohatou, sytou chutí, kde ucítíte hladké máslové tóny a nahořklé tóny hořké čokolády. Přijde si na své každý, stačí jen postupně ochutnáváním zjistit, který druh oolong čaje budete preferovat vy.

čaj

U oolong čaje velmi závisí na tom, jakým způsobem a v jakých podmínkách je pěstován, ale ještě více závisí na tom, jakým způsobem je zpracován. Pokud se zpracuje špatně, ovlivní to celou výslednou chuť. Poté můžete v čaji cítit nepříjemné tóny spáleniny či něčeho podobně nepříjemného, co v čaji určitě cítit nechcete. Proto je třeba si pečlivě vybírat, kde si oolong čaj zakoupíte. A pokud snad budete mít tu smůlu a narazíte na nějaký, který nebude lahodit vašim chuťovým buňkám, nevzdávejte to. Prostě vyzkoušejte více druhů a uvidíte, že další dávka vám už bude chutnat o hodně více anebo vám dokonce zachutná natolik, že si bez tohoto čaje již nebudete moci představit svůj den.

čaj

Oolong čaj by se měl také připravovat poněkud specifickým způsobem. Jedna věc je tedy zakoupit kvalitní čajové lístky a druhá je, abyste také měli dobrou ruku při jeho přípravě. Na přípravu použijete vroucí vodu, a to pravé tajemství spočívá v následné práci. Nejlépe uděláte, pokud si ho budete připravovat jen v malých nálevech. To tomuto čaji svědčí nejvíce, takže pokud jste zvyklí si třeba ráno připravit konvičku čaje a pak si průběžně nalévat, u oolong čaje doporučujeme spíše připravovat si ho po jednotlivých šálcích.

0